Virtual Mentor Ecosystem – Nowa Era Innowacji i Przedsiębiorczości w Europejskich Instytucjach Szkolnictwa Wyższego

W ramach Projektu DIN-ECO, wspieranego przez Unię Europejską i Europejski Instytut Innowacji i Technologii, powstała platforma Virtual Mentor Ecosystem. Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie zdolności innowacyjnych i przedsiębiorczych instytucji szkolnictwa wyższego oraz ich integracja z europejskimi łańcuchami wartości i ekosystemami innowacji.

Platforma oferuje programy mentorskie dostosowane do potrzeb startupów. Programy te mogą być krótkie i intensywne (trwające od 1 do 2 miesięcy) lub dłuższe i bardziej kompleksowe (trwające od 3 do 8 miesięcy).

Każdy startup jest wspierany przez dwa typy mentorów:

• Mentorzy Horyzontalni: Doradcy z doświadczeniem w sektorze startupu, oferujący szeroką wiedzę na temat modeli biznesowych, planów produktowych oraz strategii wejścia na rynek.
  • Mentorzy Wertykalni: Eksperci w konkretnych dziedzinach, takich jak innowacje cyfrowe, kwestie prawne, strategia własności intelektualnej i pozyskiwanie funduszy.

Kompleksowe Wsparcie

Każda sesja mentorska jest nadzorowana przez dedykowanego trenera, który zapewnia monitorowanie postępów oraz dostosowanie mentoringu do potrzeb uczestników.

Programy Oferowane

1. Program Akceleracji Innowacji Cyfrowych: Skupia się na poprawie zdolności integracji technologii cyfrowych w startupach, oferując wsparcie w rozwoju produktów cyfrowych, strategiach rynkowych oraz zaawansowanych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja i blockchain.
  2. Program HealthTech: Wspiera startupy w sektorze zdrowia, koncentrując się na rozwiązaniach cyfrowych i technologiach medycznych. Mentorzy doradzają w zakresie zgodności regulacyjnej, walidacji produktów oraz analizy danych zdrowotnych.
  3. Program Innowacji w Zrównoważonej Produkcji: Celem jest promowanie innowacji w zrównoważonej produkcji, poprawa efektywności oraz redukcja wpływu na środowisko poprzez wykorzystanie narzędzi cyfrowych i zrównoważonych praktyk.
  4. Program Przywództwa Przedsiębiorczego w Innowacjach Cyfrowych: Rozwija umiejętności przywódcze w zarządzaniu projektami innowacji cyfrowych, kładąc nacisk na odpowiedzialność społeczną i kwestie etyczne.

Przyjazny dla użytkownika panel zarządzania platformy pozwala na łatwe zarządzanie programami, sesjami, projektami oraz profilami użytkowników, zapewniając efektywne i zorganizowane doświadczenie mentoringowe.

Link do platformy https://dineco.suprenum.com/vmentor/

Instrukcja obsługi aplikacji Mentor Digital (Instrukcja obsługi aplikacji Mentor Digital-1)

Chcesz wiedzieć więcej? https://din-eco.eu

[pobierz informację]